Notice: Undefined variable: styles in /home/users/smoczynskip/public_html/beskid/modules/mod_info_slider/mod_info_slider.php on line 62

Nowy rok, nowe wyzwania!
Rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy, a wraz z nim zaczął się dla nas czas wzmożonej pracy!
Planujemy zorganizować kilka ciekawych wydarzeń m.in. kolejny Turniej Tańców Polskich, koncerty... Przed nami także warsztaty, wyjazdy wakacyjne oraz wiele, wiele innych wyzwań. 

Tańce Polskie w formie towarzyskiej to nowa kategoria tańca, którą zajmuje się nasz Zespół. Na swoim koncie mamy już trzy zorganizowane turnieje, pracujemy nad utworzeniem klubu tańców polskich, a nasze pary stale trenują i osiągają coraz większe sukcesy. 

Nieustannie pracujemy nad rozwojem tej formy działalności, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie na salę baletową!

 

Beskid jest członkiem CIOFF- Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Art Traditionnels

czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. CIOFF od początku istnienia (1970 rok) jest członkiem UNESCO.
Członkostwo świadczy o bardzo wysokim poziomie zespołu, który jest regularnie weryfikowany przez odpowiednie komisje. 

O zespole

Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” to amatorska grupa zrzeszająca miłośników folkloru, którzy nie tylko biernie ale czynnie chcą kultywować narodowe tradycje. Ci młodzi ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że człowiek jest wart tyle ile wie o swoich korzeniach.

Zespół powstał w 1954 roku przy Zakładach Przemysłu Lniarskiego "Lenko" w Bielsku-Białej. Trzy lata później przeniósł się do Domu Kultury Włókniarzy, gdzie prowadzi działalność do dnia dzisiejszego. W roku 1982 powstały grupy dziecięce zespołu.

Obecnie zespół liczy ok. 100 osób. Składa się z trzech grup dziecięcych i jednej grupy dorosłej. Posiada również dwie kapele ludowe- dorosłą i dziecięcą oraz bogatą i urozmaiconą kostiumernię, która została gruntownie zmodernizowana w 2012 roku.

Zespół prezentuje program artystycznie opracowany, scenki choreograficzne i groteski taneczne.

Program ten oparty jest przede wszystkim na regionie beskidzkim, z uwzględnieniem Beskidu Śląskiego, Żywieckiego, Sądeckiego. W swoim repertuarze posiada także tańce narodowe oraz ludowe z okolic Łowicza, Rzeszowa i Lublina.

ZPiT "Beskid" ma na swoim koncie setki koncertów w Polsce i za granicą. Występował m.in. w, Szwajcarii, Szwecji, Niemczech, Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Holandii, Finlandii, Rosji, Rumunii, Słowenii, Luxemburgu, Turcji, Włoszech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji czy Korei Płd. na Światowym Festiwalu Open Folk Festival w Seulu

Facebook


Notice: Undefined property: JSite::$jquery in /home/users/smoczynskip/public_html/beskid/modules/mod_simpl_fb/plugins/pages.php on line 89

Projekt

Partnerzy

Kontakt

ZPiT Beskid

kierownik zespołu: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

administracja strony :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

prezes stowarzyszenia: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej w dziale "KONTAKT" 

Stowarzyszenie

KRS: 0000045656    REGON: 072308182 

adres: 43-300 BIELSKO-BIAŁA, 1 MAJA 12 

data nadania statusu OPP: 19-12-2005

Nr konta bankowego
60 1050 1070 1000 0022 2467 8900

Facebook