Notice: Undefined variable: styles in /home/users/smoczynskip/public_html/beskid/modules/mod_info_slider/mod_info_slider.php on line 62

Nowy rok, nowe wyzwania!
Rozpoczęliśmy nowy rok kalendarzowy, a wraz z nim zaczął się dla nas czas wzmożonej pracy!
Planujemy zorganizować kilka ciekawych wydarzeń m.in. kolejny Turniej Tańców Polskich, koncerty... Przed nami także warsztaty, wyjazdy wakacyjne oraz wiele, wiele innych wyzwań. 

Tańce Polskie w formie towarzyskiej to nowa kategoria tańca, którą zajmuje się nasz Zespół. Na swoim koncie mamy już trzy zorganizowane turnieje, pracujemy nad utworzeniem klubu tańców polskich, a nasze pary stale trenują i osiągają coraz większe sukcesy. 

Nieustannie pracujemy nad rozwojem tej formy działalności, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie na salę baletową!

 

Beskid jest członkiem CIOFF- Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d'Art Traditionnels

czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. CIOFF od początku istnienia (1970 rok) jest członkiem UNESCO.
Członkostwo świadczy o bardzo wysokim poziomie zespołu, który jest regularnie weryfikowany przez odpowiednie komisje. 

Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca "BESKID" powstało w 1999 r. Pomysłodawczynią i założycielką jest Romana Polok. Ta charytatywna organizacja miała na celu wspierać wszelkie aspekty działalności Zespołu. Przez te kilkanaście lat już setki członków zespołu skorzystało na działalności stowarzyszenia.

Przez wszystkie lata działalności członkowie Stowarzyszenia podejmowali wiele działań, aby pomóc zespołowi, jego tancerzom i ich rodzinom. Jedną z wielu inicjatyw była pomoc wieloletniej tancerce ZPiT "BESKID" Ani Kobyłeckiej, która w 2002 roku zachorowała na raka kości. Stowarzyszenie organizowało koncerty i zbiórki pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki.

Organizacja wspomaga finansowo wyjazdy Zespołu. Dzięki temu "BESKID" mógł wziąć udział w licznych przeglądach i festiwalach w całej Polsce, a także za granicą m.in. w Bułgarii, Rumunii, Serbii, na Węgrzech i Słowenii. Członkowie Stowarzyszenia dbają o promocję Zespołu. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat pomogli w przygotowaniu materiałów reklamowych i upominków dla sympatyków. Poprawili także wizerunek Zespołu poprzez opracowanie logo i zakup koszulek dla tancerzy, kadry i przyjaciół ZPiT "BESKID" z tym emblematem.

Stowarzyszenie stara się uzupełniać garderobę Zespołu oraz przeprowadzać jej renowację. Stowarzyszenie pozyskuje środki finansowe od sponsorów oraz jako stowarzyszenie użyteczności publicznej z przekazanych przez naszych sympatyków wpłat 1% podatku dochodowego.

 

Celami Stowarzyszenia są:

- pogłębianie wiedzy o tradycji ludowej,

- podtrzymywanie tradycji narodowej,pielęgnowanie polskości, rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej

- działanie wspomagające rozwój wspólnot i społeczności lokalnych

- działanie na rzecz integracji europejskiej

- upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji -zespalanie obecnych i byłych członków zespołu oraz ich rodzin w pracy na rzecz wspomagania zespołu

-pomoc finansowa i materialna obecnym i byłym członkom zespołu oraz ich rodzinom

 

Szczególnie zasłużone osoby otrzymały Tytuł członka honorowego Stowarzyszenia Przyjaciół ZPiT "BESKID" za wieloletnie zaangażowanie w jego działalność. Ten zaszczytny tytuł otrzymały:

- Małgorzata Zygmańska-Lasek

- Bożena Pszczółka

- Romana Polok


Facebook


Notice: Undefined property: JSite::$jquery in /home/users/smoczynskip/public_html/beskid/modules/mod_simpl_fb/plugins/pages.php on line 89

Projekt

Partnerzy

Kontakt

ZPiT Beskid

kierownik zespołu: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

administracja strony :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

prezes stowarzyszenia: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej w dziale "KONTAKT" 

Stowarzyszenie

KRS: 0000045656    REGON: 072308182 

adres: 43-300 BIELSKO-BIAŁA, 1 MAJA 12 

data nadania statusu OPP: 19-12-2005

Nr konta bankowego
60 1050 1070 1000 0022 2467 8900

Facebook